Cyberbezpieczeństwo – jak zabezpieczyć dane w cyfrowym świecie?

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa przetwarzanych danych w pracy i życiu codziennym podczas korzystania z sieci Internet. Uczestnicy poznają m.in. podstawowe zasady bezpiecznej konfiguracji sprzętu komputerowego i oprogramowania, środki i metody ochrony przed zagrożeniami dla bezpieczeństwa przetwarzanych danych.

Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Bezpieczeństwo elektronicznych narzędzi pracy
 2. Poczta elektroniczna jako główne narzędzie komunikacji
 3. Zagrożenia bankowości elektronicznej
 4. Zakupy w sieci
 5. Dane w serwisach społecznościowych
 6. Jakie dane zbierają serwisy www?
 7. Bezpieczne korzystanie z usług chmurowych
 8. Metody działania złodziei sieciowych
 9. Konsekwencje kradzieży lub ujawnienia danych
 10. Jak się chronić przed zagrożeniami?
 11. Bezpieczne zasady haseł
 12. Atak w sieci
 13. Wycieki danych i ich konsekwencje

Prowadzący

 • Małgorzata Zgutka

  Jestem z wykształcenia inżynierem informatykiem. Pasjonuje mnie tematyka dotycząca bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Skończyłam studia podyplomowe: Audytor Systemów Informatycznych w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obecnie pełnię funkcję członka Zarządu w Spółce Informacje Bezpieczne oraz jestem Inspektorem Ochrony Danych w obszarze edukacji. Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej