Co to jest Rejestr czynności przetwarzania?

Wojciech Piasecki

22.10.2019

Rejestr czynności przetwarzania, w skrócie RCP, stanowi dokładny opis każdego zbioru danych w rozbiciu na czynności, które są wykonywane na danych osobowych zawartych w tym zbiorze.

Przetwarzanie danych osobowych przy realizacji procesów (np. zatrudnianie, organizowanie stażu, obsługa interesantów, organizacja procesu nauczania) to wykonywanie czynności dotyczących zawsze konkretnej grupy osób. Dlatego też RCP podzielony jest na czynności dotyczące pracowników, interesantów, stażystów itd.

Wojciech Piasecki

22.10.2019

Więcej tego autoraNapisz do autora

Jestem certyfikowanym audytorem wewnętrznym SZBI wg PN ISO/IEC 27001:2014. Posiadam również uprawnienia Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych oraz Inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego. Doświadczenie zdobywałem min. w administracji rządowej, samorządowej, instytucjach kultury i służby zdrowia. W tym czasie ukończyłem wiele kursów i szkoleń min. w GIODO, UODO, TUV Nord, Ministerstwie Finansów, Akademii Obrony Narodowej czy ABW. Z wykształcenia jestem filozofem: z zamiłowania sceptykiem, z przyzwyczajenia realistą. W ochronie danych skupiam się na solidnej dokumentacji i ciekawych szkoleniach.

Tagi:

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej