Czym jest zbiór danych?

Wojciech Piasecki

22.10.2019

Definicja zbioru danych mówi o nim jako o uporządkowanym zestawie danych osobowych dostępnych według określonych kryteriów. Najczęściej mówi się o nim w kontekście danych określonej grupy osób np. zbiór danych pracowników, zbiór danych klientów itd. Niegdyś pojęcie zbioru stanowiło, obok pojęcia danych osobowych i przetwarzania danych, jedno z najważniejszych pojęć w ochronie danych. Obecnie, po wejściu w życie RODO, straciło na znaczeniu na rzecz czynności przetwarzania.

Wojciech Piasecki

22.10.2019

Więcej tego autoraNapisz do autora

Jestem certyfikowanym audytorem wewnętrznym SZBI wg PN ISO/IEC 27001:2014. Posiadam również uprawnienia Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych oraz Inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego. Doświadczenie zdobywałem min. w administracji rządowej, samorządowej, instytucjach kultury i służby zdrowia. W tym czasie ukończyłem wiele kursów i szkoleń min. w GIODO, UODO, TUV Nord, Ministerstwie Finansów, Akademii Obrony Narodowej czy ABW. Z wykształcenia jestem filozofem: z zamiłowania sceptykiem, z przyzwyczajenia realistą. W ochronie danych skupiam się na solidnej dokumentacji i ciekawych szkoleniach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej